windows 365

Posuňte svoje podnikanie na nový level: Jedna zmena a zjednodušíte prácu, aj znížite náklady

Používate v tíme Word, Excel či Outlook? Kancelársky balík Microsoft 365 v júli pridal funkciu Windows 365 Cloud PC. Po novom tak nebude ponúkať iba obľúbené aplikácie, ale komplexné cloudové riešenie zdieľanej pracovnej plochy, evidencie dát či výkonu zamestnancov. Nová platforma je aktuálne dostupná pre firmy, aké sú jej najväčšie výhody pre tú vašu?

Obsah článku:

Spôsob práce sa mení

Kancelárska práca sa za uplynulé desaťročia radikálne zmenila. Do vypuknutia pandémie väčšina zamestnancov pracovala v priestoroch firmy, v súčasnosti uprednostňuje množstvo z nich prácu z pohodlia domova. Ide o bezpečné, ale aj produktívne riešenie. Výskumy ukazujú, že ľudia pracujúci z domu sú spokojnejší a ich produktivita je dokonca o 13 % vyššia. 

home office

Navyše, až 3 zo 4 zamestnancov preferujú pracovať na home office alebo si aspoň zachovať takúto možnosť. Zároveň však podobný počet ľudí uvádza, že by radi zostali v osobnom kontakte so svojimi spolupracovníkmi. Hybridná práca sa tak stáva fenoménom. Organizácie po celom svete hľadajú riešenie, ako poskytnúť svojim pracovníkom prístup k firemným súborom a rozhraniu z kancelárie, domu, či prakticky odkiaľkoľvek. 

Moderný Windows pre firmu dneška

Microsoft preto prišiel s technológiou, ktorú všetci poznáme, a je pritom k dispozícií z akéhokoľvek zariadenia. Windows 365 bezpečne streamuje celé prostredie Windowsu, vrátane aplikácií, údajov a nastavení do vašich osobných či firemných zariadení. Tento revolučný prístup mení zaužívané formy práce a vytvára dokonalé prostredie pre moderný biznis.

Windows 365 je dostupný v dvoch verziách – Enterprise a Business. Verzia Enterprise je určená pre veľké podniky so stovkami zamestnancov. Je komplexnejšia, dokážete si ju viac prispôsobiť, no jej nastavenie vyžaduje hlbšiu technickú znalosť, prípadne IT špecialistov. Naopak, Windows 365 Business je určený pre jednotlivcov, menšie a stredné podniky. Čo všetko vám ponúkajú?

Virtuálny počítač akokoľvek a odkiaľkoľvek

Ako sme už spomínali, Windows 365 vám zobrazí prispôsobenú pracovnú plochu, aplikácie, nastavenia a obsah z cloudu do akéhokoľvek zariadenia. V praxi tak získate virtualizované počítačové prostredie, do ktorého máte prístup zo zariadenia akejkoľvek značky či operačného systému. Želanú aplikáciu Microsoft 365 si jednoducho otvoríte v okne vášho internetového prehliadača a okno rozšírite na celú obrazovku. Pokračujte tam, kde ste prestali – kedykoľvek, kdekoľvek a na akomkoľvek zariadení.

Windows 365

Rýchly prechod na systém a pohodlná správa

Hybridný systém Windows 365 sa jednoducho nastavuje aj zavádza. Business verziu spustíte vo firme do 30 minút. Pohodlne, bez technických zručností či IT špecialistov, inštaláciu zvládnu zamestnanci aj sami. Môžu tak začať pracovať na platforme rýchlo a bez námahy. Virtuálna pracovná plocha navyše šetrí náklady na správu informačných technológií a aj čas. Vy sa tak môžete naplno sústrediť na svoj tím a podnikanie. 

Jednoduché ovládanie bez odborných znalostí

Celý nový cloudový systém a tiež všetky jeho súčasti možno spravovať v aplikácii Microsoft Endpoint Manager, alebo si vo vašom internetovom vyhľadávači otvoríte adresu windows365.microsoft.com a môžete začať okamžite pracovať. Windows 365 je kompletné riešenie typu “softvér ako služba”. Microsoft ho vyvinul tak, aby bolo jeho ovládanie a používanie čo najjednoduchšie. Nepotrebujete preto žiadne odborné znalosti.

cloudový systém

Externí spolupracovníci budú ako v bavlnke 

Máte v tíme externých kolegov? Dnes je bežné, že niektorí členovia tímu pracujú z úplne iného mesta, či dokonca krajiny. Ak patríte k takýmto modernejším firmám, oceníte Windows 365. Poskytuje komplexnú podporu vzdialených pracovníkov, ktorý sa môžu pripojiť odkiaľkoľvek, navyše s využitím vlastného počítača. Povolenie im vydáte vy ako administrátor. Nemusíte tak míňať ďalšie náklady na zakúpenie firemných zariadení pre okrajových spolupracovníkov. Umožníte im pracovať rýchlo a jednoducho, pričom ich pracovný progres je vždy k dispozícii online

Vždy bezpečná evidencia práce a dát

Windows 365 využíva overené a dôveryhodné bezpečnostné prvky. Výrobca garantuje dokonalé zabezpečenie tým, že systém využíva výkon cloudu a princípy nulovej dôvery (Zero Trust). V rámci užívateľského rozhrania Microsoft Endpoint Manager vo webovom prehliadači môžete jednoducho spravovať a zabezpečiť všetky koncové zariadenia, fyzické, aj virtuálne. Moderná ochrana údajov navyše zmierňuje úniky dát – informácie evidujete a zabezpečujete priamo v cloude a nie na jednotlivých fyzických zariadeniach, čím výrazne znižujete bezpečnostné riziká.

Windows 365

Riešenie pre všetkých, ktorí chcú rásť

Novinka od Microsoftu je určená organizáciám všetkých veľkostí, ktoré hľadajú bezpečné a svižné riešenia hybridnej práce. Korporáty, stredné podniky, malé firmy či startupy, pokiaľ chcete v podnikaní napredovať a zabezpečiť pohodlnú prácu pre zamestnancov v kancelárii aj na home office, Windows 365 vás nesklame. Pomôže vašej firme rásť a zároveň znižovať riziko a náklady. Ak umožníte svojim zamestnancom pracovať kdekoľvek a kedykoľvek, preukázateľne zvýšite aj ich produktivitu. 

Cena presne podľa potrieb a požiadaviek

Moderný systém pre vašu firmu máte na dosah. Vyberte si verziu Business alebo Enterprise a jeden zo základných balíčkov – Basic (28,20 €), Standard (37,30 €) alebo Premium (60,10 €). K dispozícii sú aj personalizovanejšie balíčky, ako ušité vašim požiadavkám.

Microsoft business

Cena sa vždy platí mesačne za jedného používateľa, náklady tak máte pod kontrolou a bez nečakaných prekvapení. Navyše, Microsoft pravidelne sleduje výkon jednotlivých cloudových počítačov a v reálnom čase dokáže odporučiť možnosť navýšenia balíčku. 

Využívajte Windows 365 na maximum spolu s Microsoft 365

Majte svoju prácu ešte viac pod kontrolou a stavte na ucelený ekosystémom Microsoft 365. Je ideálnym riešením pre moderné biznisy, ktoré si potrpia na bezpečnú a zrozumiteľnú evidenciu. V Opium Systems sa špecializujeme na vývoj aplikácií pre všetky súčasti  Microsoft 365, vrátane SharePoint. 

Zo zmeny systému nemajte obavy. Pomôžeme vám pri prechode na Microsoft 365, vrátane migrácie a prípravy adopcie. Zaškolíme nových užívateľov vo vašej firme, prípadne navrhneme a zrealizujeme riešenia presne podľa vašich potrieb. Možností je celé more, stačí do neho skočiť po hlave!

OBJAVIŤ VIAC
Nepodarilo sa vás prihlásiť. Skúste to prosím znova.
Super, úspešne ste sa prihlásili na odber.

Páčia sa vám naše články?​

Prihláste sa na odber nášho newslettera​

Podobné články

Nakopnite svoju firmu firemným lifehackom

Nechajte nám kontakt a my sa vám ozveme do 24 hodín