microsoft

Privítajte vo firme moderný intranet: Microsoft SharePoint zjednoduší evidenciu, zvýši produktivitu a ušetrí náklady

Spoľahlivý intranet je v dnešnej dobe pre fungovanie firmy kľúčový. Zamestnanci ho pri svojej práci využívajú v podstate nonstop. Hľadáte moderné riešenie pre váš tím? Vďaka SharePoint od Microsoftu ušetríte čas, peniaze aj starosti.

Obsah článku:

Na úvod si objasnime pojmy. Intranet predstavuje súkromnú počítačovú sieť používajúcu web rozhranie, vďaka ktorému intranet funguje na každom zariadení bez inštalácie. Slúži pre internú komunikáciu, evidenciu či spoluprácu vo vnútri firmy. Tímu zefektívňuje pracovné procesy, vďaka čomu vedia byť členovia produktívnejší a prinášať lepšie výsledky.

Základný intranet, hudba minulosti

V menších firmách býva systém intranetu často vytvorený len jednoducho, pomocou privátnej IP adresy. Znamená to však, že doň môžete vstupovať len priamo z počítača v lokálnej sieti spoločnosti. Niektoré spoločnosti ponúkajú prístup pomocou virtuálnej privátnej siete VPN. Vďaka tomu sa zamestnanci nalogujú do systému odkiaľkoľvek. 

Základný intranet

Takáto základná forma je však pre progresívnu firmu pomerne obmedzujúca. Ak totiž nie je intranet dostatočne agilný, vplýva na celkovú efektivitu a spomaľuje rast. Firma nevyužíva svoj plný potenciál a môže stagnovať. Dnes už existujú modernejšie riešenia, pričom najobľúbenejším z nich je SharePoint od Microsoftu.

Obľubujú ho aj najväčšie esá

Palec hore dávajú systému SharePoint aj veľkí biznisoví hráči po celom svete. Až 78 % spoločností z najprestížnejšieho podnikateľského rebríčka Fortune 500 ho uprednostňuje pred inými internými systémami. Systém umožňuje okamžitý prístup k ľuďom, evidencii všetkého potrebného, aplikáciám a obsahu. Vy tak môžete venovať menej času hľadaniu informácií a viac času práci s nimi. Poďme si predstaviť všetky jeho benefity.

Zaručene zvýši produktivitu

Ruku na srdce, koľko hodín týždenne strávite prehrabávaním sa v archívoch, aby ste našli konkrétny súbor? Či už hľadáte v kartotéke alebo plávate v nekonečnom mori priečinkov, je to určite frustrujúce. Venovať časť rušného pracovného dňa honbe za ihlou v kope sena, to veru neprajeme nikomu.

Keď sú všetky vaše dokumenty upratané v systéme SharePoint, hľadanie zaberie len niekoľko kliknutí. Každý svoj interný web môžete organizovať tak, aby obsahoval iba potrebné priečinky a podpriečinky. K zdroju sa tak dostanete priamo a rýchlo.

Pripojí hocikoho a od hocikadiaľ (ak to dovolíte)

Na SharePoint oceníte tiež dynamické a produktívne lokality pre každý projektový tím a oddelenie. Lokalitu si prispôsobíte podľa potreby, čím zjednodušíte prácu v tíme. Spolupracovať môžete s členmi tímu v rámci organizácie, alebo mimo nej – na počítačoch či mobilných zariadeniach, v operačnom systéme Microsoft Windows aj macOS. 

SharePoint

V závislosti od stavu používateľov dokážete ako správca priraďovať rôzne úrovne povolení. Okrem toho má systém funkcie na zdieľanie dokumentov, správu súborov, sociálne siete, obchodné informácie a prakticky všetko ostatné, čo sa týka každodennej operatívy vášho podnikania.

Zaistí bezpečnosť na pokročilej úrovni

Medzi výhody patria takisto pokročilé funkcie zabezpečenia. Tie znižujú riziko výpadkov a neoprávneného prístupu. Zahŕňajú napríklad nové inovácie pracovného toku a vylepšenia autentifikácie. Aj keď sú prístup k informáciám a zdieľateľnosť optimalizované, integrita vašich údajov zostáva spoľahlivá. 

Ďalšie konfigurácie zabezpečenia a oprávnenia na prístup či úpravu je možné nastaviť na úrovni dokumentu alebo položky. Môžete nakonfigurovať rôzne nastavenia na ovládanie zdieľateľnosti, ukladacieho priestoru a auditovania, aby ste dosiahli zabezpečenie údajov na požadovanej úrovni vášho podnikateľského odvetvia.

Šetrí náklady za kóderov, a omnoho viac

Potrebujete úplne nový interný web, aktualizovať existujúci alebo vytvoriť špecializovaný online nástroj pre členov tímu? SharePoint obsahuje funkcie a nástroje, s ktorými si jednoducho vytvoríte vlastné aplikácie, bez potreby vývojárov. Ako správca si viete tiež prispôsobiť SharePoint prostredie, napríklad pridaním loga spoločnosti.

Intranet šetrí peniaze

Moderný intranet od Microsoftu vám tak šetrí peniaze za technicky kvalifikovaný personál, no nielen to. Náklady znižujete aj tým, že neplatíte samostatný cloudový účet a plán ukladania dát. A šetríte dokonca aj eurá vynaložené na opravu chýb či riešenie problémov, ktoré sa vyskytujú v zložitejších interných systémoch. 

Rozumie si s ostatnými aplikáciami

Už teraz používate veľké množstvo ďalších systémov a máte obavy, ako si budú s novým intranetom rozumieť? Microsoft SharePoint ponúka bezproblémovú integráciu so zvyškom vašich podnikových aplikácií. Garantujeme, že produkt bude bezproblémovo fungovať s balíkom Microsoft Office, ktorý zahŕňa známe programy Excel, Word a PowerPoint. A prepojíte ho takmer na všetky technológie sveta pomocou Microsoft Power Automate.

aplikácie

Nechýba však ani podpora MS Exchange Server, MS Unified Communications, ERP, CRM a mnohých ďalších back-office systémov a ich predchádzajúcich verzií. V prípade SharePoint Online je potešujúca kompatibilita so všetkými modernými webovými prehliadačmi – žiadne obmedzenie len na Microsoft Edge alebo Internet Explorer, naopak všetko bude fungovať na iPhone, Android, Mac alebo Linux.

Využívajte SharePoint na maximum spolu s Microsoft 365

Majte svoju prácu ešte viac pod kontrolou a stavte na ucelený ekosystémom Microsoft 365. Je ideálnym riešením pre moderné biznisy, ktoré si potrpia na bezpečnú a zrozumiteľnú evidenciu. V Opium Systems sa špecializujeme na vývoj aplikácií pre všetky súčasti  Microsoft 365, vrátane SharePoint.

Zo zmeny systému nemajte obavy. Pomôžeme vám pri prechode na Microsoft 365, vrátane migrácie a prípravy adopcie. Zaškolíme nových užívateľov vo vašej firme, prípadne navrhneme a zrealizujeme riešenia presne podľa vašich potrieb. Možností je celé more, stačí do neho skočiť po hlave!

OBJAVIŤ VIAC
Nepodarilo sa vás prihlásiť. Skúste to prosím znova.
Super, úspešne ste sa prihlásili na odber.

Páčia sa vám naše články?​

Prihláste sa na odber nášho newslettera​

Podobné články

Nakopnite svoju firmu firemným lifehackom

Nechajte nám kontakt a my sa vám ozveme do 24 hodín