Umelá inteligencia nie je budúcnosť ale prítomnosť každej firmy. Je tá vaša pripravená? 

Váš potomok už napísal pomocou AI domácu úlohu, seminárku aj diplomovku a vy sa ešte len oťukávate s nástrojmi ako Chat GPT?  

Možno sa vám zdá, že generovanie nápadov a textov nie je to, čo vaša firma potrebuje (i keď možno to práve potrebuje ako soľ). No textácie zďaleka nie sú jedinou funkciou AI, ktorá dokáže spraviť revolúciu vo fungovaní firmy. Umelú inteligenciu je možné integrovať do dennodenných procesov a evidencií a spraviť z nej tak toho najefektívnejšieho zamestnanca, ktorý pracuje kedykoľvek, bez prestávok, profesionálne a presne.    

Nechceli by ste aj vy, aby AI rozviazala ruky vášmu tímu, zlepšila celkovú produktivitu, akcelerovala procesy a dokonale vypracovala zadania? Asi poznáme odpoveď.

Obsah

Áno, žijeme v ére, kedy je technologický progres a automatizácia procesov esenciou fungovania ľudstva. Všetko chceme mať hotové rýchlo, bezchybne a byť tak o krok pred konkurenciou. A tu prichádza na radu AI. 

Niekoho tento scenár desí (povedzme si úprimne, nebolo natočených málo filmov o vyhubení ľudstva desivou umelou inteligenciou). No ten, kto sa neadaptuje, neprežije.  

Obsah je základom každej organizácie 

Čo myslíme pod pojmom obsah? Sú to dáta, ktoré firma používa na vytváranie lepších produktov a služieb, ale aj na rast zamestnancov a efektívnejšiu tímovú spoluprácu. Množstvo dát rastie exponenciálne a vaša firma nie je výnimkou. Tento obsah však treba organizovať a spravovať pomocou procesov, zabezpečenia a dodržiavania predpisov.  

Inovatívne riešenia správy obsahu a dát pomocou umelej inteligencie sa dnes stávajú štandardom. Umožnia vašej firme akcelerovať, predbehnúť konkurenciu a spraviť vaše dáta ešte cennejšími pre rast organizácie i zamestnancov.  

Najskôr sa pozrite na váš obsah, dáta a procesy a až následne koketujte s umelou inteligenciou  

Čo bolo prvé – sliepka či vajce? Ak máte podobnú dilemu pri organizovaní vašej firmy a neviete, čo skôr, ponúkame vám odrazový mostík.  

Skúste si v prvom rade položiť tieto otázky:

Ako dnes udržujeme naše dáta a obsah? Je to fileserver alebo cloud úložisko?  

Máme dáta štruktúrované?  

Používame metadáta?

Existuje dátová štruktúra nášho biznisu?  

Ak nemáte vyriešené tieto otázky, odložte integráciu AI na chvíľku bokom. Spravte si najskôr poriadok vo vašej evidencii zákaziek, zákazníkov, produktov a ostatných informácií. Až dobre štruktúrované dáta a obsah umožnia umelej inteligencii váš obsah efektívne vyťažiť a použiť pre riadenie procesov a automatizáciu.  

Tieto otázky a ďalšie riešime vo firmách na dennej báze. Naše odporúčanie?  

SharePoint je najväčšia a najflexibilnejšia platforma na správu cloudového obsahu na svete. Poháňa celý Microsoft 365 – OneDrive, Teams, Syntex, Viva, Loop aj Stream. Obsah vášho SharePointu je primárnym zdrojom dát pre AI. Väčšina firiem už dnes SharePoint používa. Ak k nim ešte nepatríte, umelá inteligencia by mala byť posledným argumentom pre jeho nasadenie aj vo vašej firme. Vďaka SharePoint Premium a Syntex môžete z vašich firemných dát urobiť firemné zlato, ktoré pomôže automatizovať procesy, zlepšiť efektivitu zamestnancov i zákaznícku skúsenosť.   

Surprise surpise, Enterprise! 

Mať pripravené dáta na správnom mieste a prístupné pre každého zamestnanca je téma, na ktorú sa špecializujeme. Preto vieme s kľudom Angličana vyhlásiť, že najefektívnejším modelom je Enterprise riešenie v Microsoft 365, ktoré je postavené na mieru potrebám každej firmy. Najsilnejšie kvality modelu sú jednoduchá spolupráca a informovanosť tímu.  

Ďalšia vynikajúca vlastnosť tohto riešenia je bezpečnosť. Tá vzniká na základe jednotného prístupu k obsahu v Microsoft Teams, ktorý prináša synchronizáciu a zdieľanie informácií v intranete v kombinácii s jednoduchou komunikáciou v chatoch, audio i video hovoroch a aplikáciách integrovaných do Teams.  

Umelá inteligencia tieto benefity ešte podčiarkuje. SharePoint ako podvozok tohto riešenia umožňuje vytvárať bohaté aplikácie, ktoré správu procesov, dát a dokumentov robia jednoduchou a prehľadnou.  

ai firma

Čerešnička na záver Enterprise?  

Takto pripravené dáta môžete poskytnúť umelej inteligencii, ktorá ich cez SharePoint vie využiť rýchlo a efektívne. Výsledok jej činnosti bude v ucelenom systéme pridaný ako štruktúrované dáta, takže ich bude možné ďalej spracovávať a používať pre rozhodovacie procesy, výpočty alebo automatizáciu. To znie celkom lákavo, čo poviete?  

Ako konkrétne ušetriť čas a zvýšiť produktivitu vďaka umelej inteligencii?  

 • AI vie zostavovať zmluvy na základe informácií zadaných do formulára – to znižuje potrebu zdĺhavého manuálneho zadávania údajov.  
 • Dokáže extrahovať údaje z faktúr a umiestniť ich do účtovného systému – to zefektívňuje účtovný proces, znižuje chybovosť a šetrí náklady spoločnosti.  
 • Dá sa prispôsobiť tak, aby vyhovovala špecifickým obchodným potrebám (napr. označovanie, automatizácia pracovných postupov, spracovanie dokumentov) – to dovoľuje organizáciám implementovať AI podľa konkrétnych potrieb bez toho, aby museli robiť kompromisy vo funkčnosti alebo bezpečnosti.   

Automatické vypĺňanie dát evidencií pomocou AI 

Vaše firemné evidencie môžete obohatiť o stĺpce databáz v SharePoint a pomocou umelej inteligencie automaticky dopĺňať zistené hodnoty. Prostredníctvom analýzy dokumentov AI je možné rozpoznať typ dokumentov alebo obsahu a kategorizovať informácie ako citlivé alebo obsahujúce osobné údaje (adresy, telefónne čísla, kreditné karty a podobne).  

Okrem toho vie AI inteligentne pridávať informácie do dokumentov na základe ich kontextu, čo zvyšuje ich relevantnosť a hodnotu pre vašu firmu. Dokáže napríklad automaticky navrhnúť kľúčové slová alebo značky pre dokument podľa jeho obsahu, čo uľahčuje hľadanie súvisiacich dokumentov v budúcnosti. Táto funkcia poháňaná umelou inteligenciou umožňuje zamestnancom sústrediť sa na svoju hlavnú prácu, zatiaľ čo sa AI stará o efektívnu organizáciu obsahu.  

Akú obsahovú platformu použiť, aby bola pripravená pre umelú inteligenciu?   

Obsahové platformy by mali robiť viac než len ukladať súbory. Musia ponúkať komplexné riešenia, ktoré sú pripravené na funkcie na akomkoľvek súbore počas celého životného cyklu vašich dôležitých dokumentov. Základom je, aby vaša obsahová platforma podporovala dokumenty a dáta, ktoré na firme používate. Mala by tak pracovať s metadátami a procesmi nad základným balíčkom Office (Word, Excel, PowerPoint alebo Loop), ale rovnako aj poskytovať čo najširšiu podporu obsahu do budúcnosti.  

Tu sa opäť vraciame k službe SharePoint, ktorá prináša bezkonkurenčnú podporu pre viac ako 400 typov súborov. Zabezpečuje aj správu dokumentov ako PDF, do ktorých viete pridávať anotácie, komentáre, zmienky alebo úlohy.  

Využite dáta od externých dodávateľov a zákazníkov  

Vďaka externému dokumentovému portálu v SharePoint dokáže vaša spoločnosť získavať dáta od vašich zákazníkov alebo dodávateľov. Môžu to byť faktúry, objednávky alebo dodávateľské reporty, ktoré vie AI priamo vyťažiť a použiť pre riadenie procesov alebo generovanie biznis reportov.  

Externým dodávateľom alebo zákazníkom viete posielať zmluvy či objednávky na podpis pomocou digitálneho podpisu, ktorý následne umožní umelej inteligencii spustiť automatizované kroky procesu. Aj napriek automatizácii sa kladie bezpečnosť na prvé miesto – AI zanalyzuje a vyberie vysoko rizikové zmluvy, ktoré si vyžadujú vašu priamu pozornosť (vrátane výpisu identifikovaných rizík).   

Možnosti použitia umelej inteligencie pre váš biznis:   

 • Tvorba online reklamnej stratégie a reklamných textov   
 • Generovanie obrázkov, textov a popisov produktov a služieb  
 • Analýza dát pre segmentáciu zákazníkov  
 • Automatizovaný nákup zásob a tovaru pre výrobné procesy  
 • Vytváranie personalizovaných odporúčaní, notifikácií a správ pre zákazníkov  
 • Chatboty a virtuálni asistenti pre zamestnancov aj zákazníkov  
 • Prediktívna analýza a optimalizácia nákladov, ziskov a rizík  
 • Automatizácia firemných procesov  
 • Spracovanie obsahu, vyťažovane dokumentov klasifikácia metadát  
 • Riadenie obsahu, jeho bezpečnosť a zdieľanie  
 • Optimalizácia procesov a obchodných dokumentov (zmlúv, faktúr, objednávok)   
 • Riadenie životného cyklu dokumentov   
 • Automatické vypĺňanie dát  

Ako viete, či je vaša firma na umelú inteligenciu pripravená?   

Implementácia umelej inteligencie môže byť strastiplná cesta, ak si nesprávne definujete plán a ciele. Firma pripravená na nasadenie umelej inteligencie chápe jej potenciál ako strategické aktívum pre prospech podnikania i zákazníkov. Úroveň pripravenosti na umelú inteligenciu je možné zmerať a analyzovať na základe – už asi tušíte, čo príde – dát a obsahu. Ak máte správne pripravené dáta a dokumenty, ideálne v SharePoint vrátane metadát, integrácia umelej inteligencie bude pre vašu firmu hračkou.   

AI. Technológia, ktorá mení pravidlá hry. 

Žijeme v skutku prelomové časy. To, čo o čom staršie generácie divoko fantazírovali a natáčali futuristické filmy, sa stáva našou každodennou realitou. Je to doba, kde AI transformuje nielen technologické odvetvia, ale aj spôsob, akým pracujeme.  

Od automatizácie procesov až po efektívne riadenie obsahu, AI prináša revolúciu, ktorej sa nedá uniknúť. A ktorej ani nechcete uniknúť.  

AI je nevyhnutnosť pre podniky, ktoré chcú prosperovať. SharePoint, štruktúrovanie obsahu, úspora času a zvýšenie produktivity – malá ochutnávka toho, čo vám zjednoduší vašu dennú firemnú existenciu. Príprava na integráciu umelej inteligencie sa stáva kľúčovým krokom pre budúcnosť každého (efektívneho a úspešného) podniku. Je čas otvoriť sa novým možnostiam, kde AI nie je len nástroj, ale sprievodca vášho biznisu do éry nekonečných príležitostí. A my vás pri tomto procese budeme radi sprevádzať.  Stačí si s nami dohodnúť len stretnutie.

Nepodarilo sa vás prihlásiť. Skúste to prosím znova.
Super, úspešne ste sa prihlásili na odber.

Páčia sa vám naše články?​

Prihláste sa na odber nášho newslettera​

Podobné články

Nakopnite svoju firmu firemným lifehackom

Nechajte nám kontakt a my sa vám ozveme do 24 hodín