Lowcode nocode

Low-Code a No-Code: keď málo programovania prináša veľa ovocia

Skvelé výsledky, parádna efektivita, minimálna snaha. Takéto úspechy snáď chutia (nám) ajťákom najsladšie. Low-Code a No-Code prístupy sa v IT svete stali akýmsi vývojárskym pokladom, otvárajúc dvere k rýchlejšiemu a efektívnejšiemu vytváraniu aplikácií. Ak ste ešte nezachytili, o čom rozprávame, trošku vám tieto programátorské vychytávky predstavíme.  

Obsah

Technické okienko: čo je to Low-Code a No-Code?  

Ono sú to vlastne dosť jednouché riešenia, nemusíte byť hneď tech mágovia, aby ste pochopili ich podstatu. (Počuli sme práve nejaké povzdychy od úľavy?) Low-Code umožňuje tvorbu aplikácií s minimálnym programovaním, zatiaľ čo No-Code bez akéhokoľvek kódovania. Ako? 

Low-Code je ako kódovať na polovičný úväzok – programátori nekódia každý detail, ale používajú skvelé nástroje, ktoré im uľahčujú život. 

A No-Code? To je ako maľovanie aplikácií, kde namiesto štetca použijete myšku – všetko je postavené na drag-and-drop princípe bez akéhokoľvek kódovania. Ideálny spôsob pre tých, ktorí chcú tvoriť, ale tiež sa vyhnúť zložitému programátorskému jazyku či obísť štandardné riešenia ako CRM a ERP systémy, collaboration/workflow appky a appky na správu dokumentov. 

Výhody Low-Code a No-Code 

Tieto prístupy sú takí malí superhrdinovia pre vývojárov a IT tímy – robia našu prácu neporovnateľne jednoduchšou (A kto si to už len nechce uľahčiť?). Zrýchlený vývoj aplikácií bez nutnosti hlbokých znalostí kódovania znamená, že úlohy, ktoré by inak trvali dni, sa dajú dokončiť za hodiny. Navyše, aj bežne technicky nezdatní ľudia sa takto môžu pustiť do vytvárania aplikácií bez strácania času študovaním programovania, čo asi tušíte, teda nie je easy peasy oblasť. Okrem času tak ušetria aj kopec nervov, frustrácie a v príjemnejšej nálade odkráčajú z práce domov. (Nie je toto na nezaplatenie?) 

Vlastný vývoj aplikácií – každý s myškou v ruke a dobrým nápadom si dokáže “pozliepať” svoju vlastnú appku vďaka No-Code.

Tajná zbraň sa volá Skybow Studio 

Intuitívny Low-Code framework Skybow pre SharePoint je ako superpower v rukách vývojárov. Umožňuje rýchle a jednoduché vytváranie aplikácií, ktoré presne vyhovujú potrebám firmy/organizácie. Preto už nemusíte páliť čas a peniaze nad Power apps. Navrhnuté riešenie si viete po jeho vytvorení jednoducho zapackovať a deploynúť na SharePoint site zákazníka aj na inom tenante. 

Framework je modulárny, a teda umožňuje ľahkú adaptovateľnosť a rozšíriteľnosť formulárov podľa potrieb konkrétnej spoločnosti. V Skybow Action Builderi si môžete taktiež vďaka drag-and-drop funkcionalite jednoducho navrhnúť automatizáciu vášho workflowu. 

Výborná vlastnosť tiež je, že Skybow ponúka podporu s pravidelnými aktualizáciami, čo zabezpečuje stabilné a vždy aktuálne riešenia pre zákazníkov. Rýchlo reaguje na zmeny a updaty od Microsoftu a obohacuje funkcionalitami SharePoint, čím rozširuje možnosti jeho využitia a prispôsobenia. 

To, že tento nástroj šliape ako švajčiarske hodinky, môže byť tým, že je … zo Švajčiarska. A ako to už u nich býva zvykom, Skybow bol dlhodobo vyvíjaný, aby dosiahol dnešnú úroveň nadštandardnej kvality.  

Jeho exkluzivita spočíva aj v tom, že je to jediná appka na kódovanie bez tvrdého programovania pripojená priamo na SharePoint. A my sme dostali tú česť byť jeho výhradným distribútorom pre Česko a Slovensko. Ak vás táto šikovná vychytávka zaujala a radi by ste ju implementovali do vašich procesov, viete, na koho na obrátiť (wink wink).  

Case studies nad zlato 

Poznáte porekadlo – raz vidieť case study je lepšie, ako stokrát čítať, čo máme na rováši. Pozývame vás preto, aby ste hodili očkom na zaujímavú spoluprácu so spoločnosťou Ahoy Career, ktorej gro spočívalo v automatizácii procesu zberu leadov z Facebooku a vytvorenie tak efektívnejšej organizácie náboru nových kandidátov (Case study nájdete tu).  

Ďalším príkladom je spolupráca s magistrátom mesta Košice, kde sme premigrovali ich starý intranet (bez straty starších dát a súborov) a zabezpečili tak fungovanie výhradne v elektronickej podobe. Áno, aj sme digitalizovali – vytvorili sme im na intranete appky na mieru, aby to mali ešte jednoduchšie a intuitívnejšie.   

Bodka na záver 

Low-Code a No-Code prístupy spolu s nástrojom ako Skybow Studio pre SharePoint nie sú len sľubnou cestou k rýchlejšiemu vývoju softvéru. Sú to kľúčové inovácie, ktoré efektívne zjednodušujú tvorbu aplikácií a automatizujú procesy. Pre vývojárov, manažérov a všetkých, čo hľadajú efektívne spôsoby vývoja softvéru, je to jednoducho zlatá baňa. Tak ak z nej chcete vydolovať poklady, smer už poznáte. A my vás radi odnavigujeme.  

Nepodarilo sa vás prihlásiť. Skúste to prosím znova.
Super, úspešne ste sa prihlásili na odber.

Páčia sa vám naše články?​

Prihláste sa na odber nášho newslettera​

Podobné články

Nakopnite svoju firmu firemným lifehackom

Nechajte nám kontakt a my sa vám ozveme do 24 hodín